Şifremi Unuttum

   

  Yapımcılığı ve yönetmenliği Ertem Eğilmez’e ait olan Mavi Boncuk filmi, Türkiye’nin 1 Ocak 1975 tarihinde vizyona girmiş en iyi romantik ve drama yapımlarından birisidir. Başrollerinde Münir Özkul, Adile Naşit, Emel Sayın, Tarık Akan, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Metin Akpınar ve Zeki Alasya’nın yer aldığı bu başarılı Türk filmi, Arzu Film stüdyosuna aittir.

  Mavi Boncuk filmi, 6 arkadaşın Emel Sayın’ın sahne aldığı bir gazinoda eğlenceye gitmesi ve hesaba itiraz etmeleri ile kötü muamele görmeleri sonucunda gelişen komik olayları anlatır. Gazinonun sahibinden intikam almak için Emel Sayın’ı kaçırırlar. İlk başta Emel Sayın kaçırıldığı için onlardan nefret etse de, zamanla ne kadar iyi olduklarını anlayacak ve onlardan kopamaz hale gelecektir. Mavi boncuk filminin müzikleri Emel Sayın imzasını taşırken, senaryosu ise Zeki Alasya ve Sadık Şendil ortaklığı ile gerçekleştirilmiştir.

  Mavi boncuk filminde;
  Tarık Akan Yakışıklı,
  Zeki Alasya Şeker,
  Kemal Sunal Kaymakam,
  Münir Özkul Baba,
  Metin Akpınar Kanuni,
  Halit Akçatepe Mıstık lakapları ile bilinmektedir. Emel Sayın, filmde kendisi rolündedir.

  Lütfen Bekleyiniz

Yorum yapılmamış

2.691 views

Mavi Boncuk Full HD izle Yeşilçam

https://youtu.be/0aPemUexAk4

 

Yapımcılığı ve yönetmenliği Ertem Eğilmez'e ait olan Mavi Boncuk filmi, Türkiye'nin 1 Ocak 1975 tarihinde vizyona girmiş en iyi romantik ve drama yapımlarından birisidir. Başrollerinde Münir Özkul, Adile Naşit, Emel Sayın, Tarık Akan, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Metin Akpınar ve Zeki Alasya'nın yer aldığı bu başarılı Türk filmi, Arzu Film stüdyosuna aittir.

Mavi Boncuk filmi, 6 arkadaşın Emel Sayın'ın sahne aldığı bir gazinoda eğlenceye gitmesi ve hesaba itiraz etmeleri ile kötü muamele görmeleri sonucunda gelişen komik olayları anlatır. Gazinonun sahibinden intikam almak için Emel Sayın'ı kaçırırlar. İlk başta Emel Sayın kaçırıldığı için onlardan nefret etse de, zamanla ne kadar iyi olduklarını anlayacak ve onlardan kopamaz hale gelecektir. Mavi boncuk filminin müzikleri Emel Sayın imzasını taşırken, senaryosu ise Zeki Alasya ve Sadık Şendil ortaklığı ile gerçekleştirilmiştir.

Mavi boncuk filminde;
Tarık Akan Yakışıklı,
Zeki Alasya Şeker,
Kemal Sunal Kaymakam,
Münir Özkul Baba,
Metin Akpınar Kanuni,
Halit Akçatepe Mıstık lakapları ile bilinmektedir. Emel Sayın, filmde kendisi rolündedir.

Benzer Filmler

Yeşilçam Tube – Yeşilçam filmleri izle